Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
 • Forum Kuralları
 • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

  Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
  Forumda Arama Yap:
  Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
  seri66(7), nullsix(5), , ,
  Ana Sayfa » Genel » Tartışalım » Karınızın, Sevgilinizin Buzda Dans yarışmasına katılmasını ister miydiniz?
   
  gülpare 04.03.2007 10:15:31 tarihinde soruldu...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295
  "Karınızın Buzda Dans'a katılmasını ister miydiniz" sorusuna ilginç yanıtlar gelmiş. Ayşe Arman/Hürriyet

  Evli bir kadının, kıçını başını elletmesi, kameraların zum yapması ve bütün bu rezilliği televizyonda pazarlamak, iğrenç bir şey. Kocanın bunu desteklemesi daha da iğrenç. Ahlak ve namusun, eğitim ve kültürle alakası yok. Hem modernliğin ölçüsü ne? Dikkat ettim, zenci her an ellemede. Hatta düştüler, yerde bile eli kalçasındaydı. O hanım kızımız, bir anne. Zannedersem, içinde bir kötülük yok ama zenci malın gözü gibi... (A.K.)

  - Tam tersine, ben de Robert’ın malın gözü olmadığına inanıyorum. Sadece bir dünya şampiyonu olduğunu, müthiş bir sporcu olduğunu, çok güzel kaydığını düşünüyorum. O hareketleri yapmak zorundalar ki, ortaya estetik bir görüntü çıksın. Aynı hareketleri Bülent Polat’la partneri de yapıyor. Ama bu konuda kimsenin bir itirazı yok. Neden acaba? Yoksa bir çifte standart mı?

  MAALESEF BURASI TÜRKİYE

  Hiçbir düzgün koca, böyle bir şeye izin vermez. Birkaç "yamuk koca" dışında!!! Burası Türkiye, en ileri sandığımız erkeklerin bile, üzerlerindeki medeniyet cilasını azıcık kazıdığınızda, altından kim bilir neler çıkacak. En özgür ve eğitimli sandığımız kadınlar da, bu gerçeği bilerek ama bilmezlikten gelerek o eşlerle yaşayıp giderler ya da "yamuk kocalar" az bulunduğundan öyle yalnız yalnız ölürler! Burası Türkiye. Siz ne kadar farklı iseniz, sizi o kadar ezerler. Bunu yaparken de ellerinde "namus" ve "şeref" gibi silahları vardır, gözünüze gözünüze tutarlar. Siz ve benim gibiler uzaylıyız, maalesef azınlıktayız. Son derece normal bir şeyi, anormal bir şeymiş gibi yapmaya çalışan bütün güzel insanlara şans diliyorum. (Şerife D.G.)

  - Anladığım kadarıyla, bayağı dolusunuz. Sert olmakla birlikte doğru söylüyorsunuz. Size katılıyorum. Ama sözünü ettiğiniz insanların sayısı sizin zannettiğiniz kadar az değil, merak etmeyin.

  KOCAM EVET DEDİ

  Böyle bir niyetim olduğundan değil de, sırf merakımdan sordum kocama, "Tabii ki katılabilirsin" dedi. Eğitimli pek çok erkeğin yanıtının "Hayır!" olduğu bir ülkede, sanırım, ben şanslı azınlıktan biri oluyorum. Eminim siz de fark etmişsinizdir, "eğitimli olmak" her zaman "doğru davranmak" için yeterli olmuyor. (Emine A.)

  - Evet şanslı azınlıktansınız, ben de öyleyim. Ve haklısınız, eğitim bu işin temel kurallarından biri değil. Her şey, karşısındakinin haklarına ve taleplerine duyarlı olmakla ilgili.

  TABİİ Kİ KATILAMAM ETRAF NE DER

  Eşime sordum, "Hayır" dedi. Ekledi: "Sana güvenmediğimden değil, hoşgörüsüz bir toplumda yaşıyoruz, o yüzden." Ama haksız mı Ayşe Hanım? "Etraf ne der" baskısını, siz hiç mi hissetmiyor musunuz? Benim eşim, kararlarıma hiç karışmaz, hadi bu durumu da kabullendi diyelim, ya annesi- babası ya komşularımız, iş arkadaşlarımız onlar ne der? Benim kayınvalidem, kayınpederim, bir başka erkekle Buzda Dans yarışmasına katılmamı kesinlikle onaylamaz. Diyeceksiniz ki, aldırma. Yapamam, onları üzmeyi göze alamam. Ben içten içe size katılıyorum aslında. Doğrusu, eşlerimizin bunu kabul etmesi ama gerçek şu ki, Türkiye’de bunu kabul edecek erkek sayısı çok az. (Zeynep S.G.)

  - Peki ya siz Cumhuriyet’in ilk yıllarında şapkalarıyla balolara katılan kadınların durumunu hiç düşündünüz mü? Onlar olmasaydı biz bugün bu özgürlükleri kullanabilecek miydik? Mücadele etmeden hiçbir şeyi alamayız hayatta. Tabii ki etrafın ne düşündüğü de önemli ama sizin ne düşündüğünüz daha önemli...

  KİMSE BENİM EŞİME BAKTIĞIM GİBİ BAKAMAZ

  Eli eline değmiş, bacağı bacağına değmiş, bunlar değil sebebi; benim eşime baktığım gibi kimsenin bakmasını istemem, izin mizin de veremem. (Burak Ö.)

  - Vermeyin de... Bir başkasının sizin eşinize bakması, sizin elinizde değil ki, adamın beynini kontrol edemezsiniz ki. Durduk yerde katil olursunuz, ne gerek var?

  KARIM, GÜVENİMİ KAZANMIŞTIR HER İSTEDİĞİNİ YAPABİLİR

  Daha 14 yaşındayım, evli değilim. İleride evlenirsem, karım çoktan benim güvenimi kazanmış demektir; yoksa niye evleneyim? Dolayısıyla hayatı paylaştığım o kadın, her istediğini yapabilir, bana özel olduğumu hissettirsin, yeter. Her şekilde özgürdür. Ayrıca insana çoban olmaz. Eğer bir insanın karısı, buz pateni yaparken onu aldatıyorsa, kafasına koymuştur zaten, yapacak bir şey yok, o her durumda aldatabilir. (Burak D.)

  - İşte bu kadar. Aferin! Sizi kutluyorum. Çok doğru bir mantık. Yapmayan hiçbir durumda yapmaz, yapacak olan her durumda yapar. Bu ülkedeki gazetelerin üçüncü sayfaları bu öykülerle dolu, illa buz pateni sporuyla uğraşmaları gerekmiyor.

  PEKİ SİZ?

  Peki siz kocanızın bu yarışmaya katılmasına izin verir miydiniz? (Teoman Ö.)

  - Elbette. Başka bir kadınla sevgili olmayacak ki, sadece dans partneri olacak. Her şey, insanın beyninde gelişiyor. Beyni temiz ve açıksa, sadece dans partneridir, ama beyni kirli ve hesaplıysa, her şey olabilir.

  SİZ DUYGULARINIZI ALDIRDINIZ MI?

  Siz duygularınızı aldırdınız mı? Bir erkekle, saatlerce el ele, kol kola olacaksınız, adamın elleri her yerinize dokunacak ve siz, sadece ve sadece spor yaptığınızı düşüneceksiniz. Harika bir irade, Freud bile güler bu duruma! (Hakan Y.)

  - Hiç zannetmiyorum. Bence Freud size gülerdi ve çocukluğunuzdaki hangi olaydan ötürü böyle düşündüğünüzü anlamaya çalışırdı. Kadınla erkeğin teması dediğiniz şey, bir sürü alanda var, sadece buz dansında yok ki. Balede de var. Bale de mi yapmasınlar yani?

  BİZİ BOKS VE GÜREŞ PAKLAR

  Siz, bu ülkedeki erkeklerin, eşlerini mal gibi gördüklerini, onlara insan gibi değil eşya gibi yaklaştıklarını, kendileri her türlü haltı yerken, kadında namus, ahlak aradıklarını, ne kadar kompleksli ve ikiyüzlü olduklarını bilmiyor musunuz? Bunun eğitimle, en iyi okullarda okumakla bir alakası yok. Bu ülkenin kültür yapısı böyle. E bazen istisnalar oluyor! Yani bu erkekleri yetiştiren kadınlar, yine bu erkeklerden şikayet ediyorlar. İşte bu sebeple bu ülkeden partnerli veya nazik sporlar kolay kolay çıkmaz. Bizi ancak boks ve güreş paklar. (Bengü G.)

  - Anlayışınız doğru olsa bile çok sert ifade etmişsiniz, bu ülkede hepimiz yaşıyoruz ve modernliğin gerektirdiği bir sürü faaliyeti de yapabiliyoruz çok şükür. O kadar da toptan inkarcı olmayalım.

  BAZI SPORLAR TEKİN DEĞİL

  "Erkek ve kadın arkadaş kalamaz, birisi muhakkak zaman içinde diğerinden etkilenir" düşüncesine sizi bilmem ama ben inanırım. Tam da bu yüzden, bazı sporlar "tekin" değildir, buz pateni de bence onlardan biri. Bu şekilde düşünmenin medeniyetle bir alakası yok. Etkileşimin ve temasın yüksek olduğu bir ortamdan söz ediyoruz. (İlker)

  - O zaman bale de yapmasın insanlar. Filmlerde de oynamasınlar. Tiyatroyu toptan kaldırmak lazım. Hayatı, evlerinin içinde yaşasınlar. Siz, kadınların kadınlardan başka kimseyi görmediği, kimseyle temas etmediği bir dünyadan söz ediyorsunuz, kusura bakmayın ama artık öyle bir dünya yok. Allah’tan yok.

  DANS ETMİYOR SEVİŞİYORLAR

  Çok uzun zaman Latin dansıyla uğraştım. Hayatımda bana zevk veren, aklımı dağıtan, beni kendime getiren bir uğraştı ama aşık olduğum bir erkek yüzünden danstan uzak kalmak zorunda kaldım. Önceleri saygı duydum, hatta kıskanıyor olması hoşuma gitti ama ne zaman onu zorla götürdüğüm bir dans gecesinde, bana, dans eden insanları gösterip, "Bunlar dans etmiyor, sevişiyor!" dedi, işte o zaman ondan ve bu şeklide düşünen erkeklerden nefret ettim. Çünkü bu sadece dans, seks değil. Dans ederken partnerini arzulamıyorsun, dikkatini onun vücuduna vermiyorsun, geceyi onunla beraber geçirebilir miyim diye düşünmüyorsun, sadece dans ediyorsun. Tüm vücudun, tüm düşüncelerin dansın içinde kayboluyor. Ama bu işin kıyısından bile geçmemiş erkekler ki, bunların sayısı çok fazla, böyle düşünemiyorlar. Hatta bırakın dansı, onlar için bir erkekle bir kadının çok yakın arkadaş olması bile her an her şeyin olabileceği tehlikeli bir durum. (Pelin)

  - Size tamamen katılıyorum! Çok güzel ifade etmişsiniz. Bence de dans etmekle sevişmek farklı eylemler, birbirine karıştırmamalı.

  Bookmark and Share


  Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
  gülpare 04.03.2007 10:22:41 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295

  "bu sadece dans, seks değil. Dans ederken partnerini arzulamıyorsun, dikkatini onun vücuduna vermiyorsun, geceyi onunla beraber geçirebilir miyim diye düşünmüyorsun, sadece dans ediyorsun. Tüm vücudun, tüm düşüncelerin dansın içinde kayboluyor. Ama bu işin kıyısından bile geçmemiş erkekler ki, bunların sayısı çok fazla, böyle düşünemiyorlar. Hatta bırakın dansı, onlar için bir erkekle bir kadının çok yakın arkadaş olması bile her an her şeyin olabileceği tehlikeli"

  Çok güzel ifade etmiş bende buna katılıyorum ve her temas seks değildir diyorum.

  GÜLPARE
   
  teneffuss 06.03.2007 23:31:44 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 04.11.2006
  Şehir: Mersin
  Yaş: 40
  Mesaj Sayısı: 33
  Arkadaşlar aklımdan geçenleri söyleyeceğim;
  Belki geri kafalı diyeceksiniz ama
  napim elimde değil....
  ben eşimin mahrem yerlerin gözler önünde olmasından rahatsız oluyorum.
  Böyle bir yarışmaya katılmasına da gönlüm el vermez.
  Nasıl desem rahatsız oluyorum ya,napim elimde değil,lütfen anlayışla karşlayın....
   
  Seyyahamca 07.03.2007 05:09:18 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 24.12.2001
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 48
  Mesaj Sayısı: 846
  MSN: alibaylar@hotmail.com
  Bazi insanlar eslerini kiskanmiyorla demek ki...bunun birkac nedeni olabilir...
  1- esini cidden cok sevmiyordur.
  2- sahiplenmiyordur esini
  3- Modern oldugunu saniyordur
  4- Salaktir

  Sahsen bekar olsa hadi neyse diyecegim, ama evli olup ta esini kiskanmamak neredeyse hicbir toplumda yoktur.. BU istisnalar haricinde tabii ki!!! Piskin piskin konusmalarina ne diyecegiz peki?

  Sanat sanat icin mi? Sanat halk icin mi olmali, gelin bunu tartisalim asil biz....

  Sanat icin soyunurum arkadas)))))
  Sanata tapiyoruz......!
  Hersey sanat icin...Dinime imanima))
  Kotu bisey dusunuyorsam namerdim, bacim gibi seviyorum vallaaaa
   
  gülpare 07.03.2007 11:04:55 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295
  olaylara yaklaşım şekliniz konusunda sadece gülüyorum.

  GÜLPARE
   
  Seyyahamca 07.03.2007 13:31:47 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 24.12.2001
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 48
  Mesaj Sayısı: 846
  MSN: alibaylar@hotmail.com
  gulmek iyi gelir depresyona da...
  Ulke olarak nereye gittigimizi tartismak yerine hep gulelim bence de...
  haydi hep birlikte HA HA HA
   
  butram 07.03.2007 20:02:42 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 25.08.2006
  Şehir: İzmir
  Yaş: 51
  Mesaj Sayısı: 165
  kötü düşünmeyelim arkadaşlar zenci buzda kayıyor
   
  gülpare 07.03.2007 22:56:36 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295
  Evet gülmek depresyona iyi gelir depresyondaysanız.... hahahaha

  Şöyle açık yüreklilikle hiç kimse diyemiyor ki "bana uymaz abi, türk geleneklerine göre doğru değildir."
  Tabi ki!, gülerim bu kabız erkeklik hallerinize....

  GÜLPARE
   
  MORADAM 08.03.2007 08:51:11 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 26.01.2007
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 54
  Mesaj Sayısı: 67
  Konu sevdiğim, kadınım, karım dediğim kişiyse benden başkasının elinin gözünün değmesini istemem. Ama konu çıktığım kadınlarsa zaten fazla önemsemediğim için istediklerini yapabilirler. Hatta gurur bile duyarım.

  MORADAM
   
  teneffuss 09.03.2007 00:11:18 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 04.11.2006
  Şehir: Mersin
  Yaş: 40
  Mesaj Sayısı: 33
  konu değişecek ama,cevap vermeden geçemeyeceğim....

  Eğer ki sen evli/bekar ne olursan ol,kıskanıyor ve "başkasının elinin gözünün değmesini istemiyor" san ;

  ÖNCE SEN BAKMA,SONRA BAKTIRMA

  zaten ne geliyorsa bu yüzden başımıza geliyor.

  iğneyi kendimize,çuvaldızı başkasına batıralım arkadaşlar....
   
  gülpare 09.03.2007 00:29:49 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295
  selam teneffüss,

  gerçek duyguların için teşekkürler...

  Moradam, sen elin evli kadınları ile beraber ol, kızlarla gönül eğlendir ondan sonra da, el değmemiş, göz değmemiş kız ara. oldu görürsem söylerim. senin felsefende bir kızın erkek arkadaşı veya eşi varsa demediğini bırakmazsın, eğer yoksa da başına vurmuş der gezersin. senin sevdiğin veya eşin asla olmaz, çünkü senin kendine güvenin yok ki karşındakine olsun ve birine bağlan.

  GÜLPARE
   
  Seyyahamca 09.03.2007 03:53:35 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 24.12.2001
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 48
  Mesaj Sayısı: 846
  MSN: alibaylar@hotmail.com
  Aldatmak kadin veya erkek icin farketmiyor. aldatma aldatmadir, evli kadinla takiliyorsa birisi suc sadece erkekte midir acaba? evli kadinin sucu yok mudur?
  Iliskiler cok yozlasti hepimiz biliyoruz... Peki neden hic birimiz bu yozlasmanin arkasindaki nedenleri sormuyoruz? Bu yarisma programlari bizi nereye goturuyor farkinda miyiz?
  Turkiye`de Guzellik yarismalarinin ilk basladigi 1930`larda cok guzel olmamasina ragmen dunya guzeli secilen kizimizin birinci olmasinin arkasinda yatan seyleri hic dusundunuz mu? Acaba sadece guzelligi icin mi yoksa bir seyleri ulkemizde iyice bozmak icin miydi aldigi birincilik?
  Dizilerdeki bagnazliklari gormuyor muyuz? Evli kadin ve erkeklerin sevgilisiz olmadii bir dizi kulturumuz yok mu? Aldatmanin neredeyse basarinin kaniti oldugu bize lanse edilmedi mi?
  Kisisel konusacak birseyimiz yok, millet olarak acinacak hale getirildik, eskiden aldatmalar cok gizli olurmus, herkesten cekinilirmis, oysa bugunlerde aldattim bile denmiyor, sana ne kardesim aldatiyorsa aldatiyorum diye uste cikiliyor... Artistlerimizin esleri aldatirken yakalanirken, yaptiklari aciklamalarda neredeyse gurur duyduklarini soylemedikleri kaliyor...
  Eskiden de haz almadim ben bu programlardan, halen de almiyorum... Bir donem cocuklara makyaj yapip sarki soylettiler, cocuk sapiklari artti ardindan....
  Haberlerde intiharlari canli yayinla sundular, intiharlar artti...
  Cizgi filmleri seyreden cocuklar camlardan atladilar...

  Neyi tartisiyoruz.....Temelinden cozulms bir sistemimizi mi? Adamlar basini ele gecirmis ve bizimle oyun oynuyorlar iste anlamiyor musunuz?

  Tum yarismalarda gorev alan Jurilere dikkat edin detayli olarak anlayacaksiniz cozulmenin asil en tepeden basladigini.... Juri bunlar olursa yarismacilar ne yapsin?
   
  behiye 24.07.2007 04:58:45 tarihinde cevaplandı...
  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 19.07.2007
  Şehir: Yurt Dışı
  Mesaj Sayısı: 6
  slm, konu baya eski ama yeni katildigim icin yorum yapmadan gecemeyecegim.
  bu konuda seyyahamcaya katiliyorum, gercekten tv de sunulan hicbirsey gorundugu kadar da masum degil, onlar o kadar duzenbaz, zeki ve bilgiliki, herseye hakimler, nasil kilif uyduracaklarini cok iyi biliyorlar, SANAT kelimesi ozellikle,1 NUMARALI KILIF, mustehcen sahneler, mustehcen klipler,sarkilar, yarismalar bunlarin hepsi sanat oldu, hatta bide ooo cok cesursun sifati takiyorlar, tesvik icin yok arkadaslar yok, bunlarin hepsi ama hepsi ideolojik, toplumu yozlastiran bunlar, adinida medeniyet, cagdaslik (falan filan turevleri cok fazla saymakla bitmez) koymuslar. hele o dizilere okadar kiziyorumki, gayrimesrulugu asama asama sunuyorlar farkindaysaniz ve toplumda aynen kopyaliyor kendine "asama asama".
  insanlari dusunmeye sevk edecek hicbirsey yok, oyle ustalikla hipnotize ediyorlarki, artik dusunen insan anormal insan adiyla etiketleniyor. normal olabilmek icin herkes gibi ayni giyinmek, ayni dizileri kanallari izlemek, gazetelerin renkli sayfalarini okumak, sacma sapan bilimkurgu veya cinsellik iceren filmlere gitmek,kitaplarini okumak, tamamen bireysel davranmak(adi OZGURLUK, lutfen SORUMSUZLUK demeyin kizarlar) , istedigi gibi cikmak, ayrilmak, bosanmak, evlenmek, kisacasi TVnin, unlulerin cani ne isterse onu yapmak,onun gibi olmak, artik normal TURK VATANDASI PROFILI bu olmaya basladi, bizim bir dinimiz, koklu bir kulturumuz var, bunlari ezip geciyoruz ya, cok uzulerek merak ediyorum sonumuz nasil olacak???

  ** arkadaslar suanki Turk Vatandasi Profili hakkindaki dusuncelerinizi merak ediyorum, bukonuda fikirlerinizi paylasirsaniz sevinirim.
  ** birde tv de Hatirla Sevgili diye bir dizi var, suan tatilde ama basladigi zaman enazindan bir bolumunu dikkatle izlemenizi tavsiye ederim(konusma metinlerini ozellikle)
   
  Sayfalar: 1 2

  Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

  İstatistikler R E K L A M

  Kategoriler : 10, Forumlar : 76
  Konular : 2208, Yorumlar : 8048
  Toplam Üye : 11914
  Son Üyemiz : memoweb