Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
 • Forum Kuralları
 • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

  Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
  Forumda Arama Yap:
  Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
  seri66(7), nullsix(5), , ,
  Ana Sayfa » Genel » Tartışalım » İsa’nın Yaz Kampı-Jesus Camp Belgeseli
   
  gülpare 07.04.2007 19:00:28 tarihinde soruldu...

  Cinsiyet: Bayan
  Üyelik Tarihi: 09.09.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 50
  Mesaj Sayısı: 1295
  JESUS CAMP SPOOF TRAILER
  http://www.youtube.com/watch?v=V3PIoI2Bp40&NR=1

  NTV Belgesel Kuşağı 6 Nisan Cuma 20:00 yayınlandı...
  İSA’NIN YAZ KAMPI (Jesus Camp)
  Giderek daha fazla muhafazakar hıristiyan, Amerika’da bir dini uyanış yaşandığına ve bu dini hareketin hedeflerini savunmak için hıristiyan gençliğin liderlik gerektiren roller üstlenmesi gerektiğine inanmakta.

  Vatan Gazetesi :

  İsa’nın yaz kampında mini mini savaşçılar!
  Küçük çocukların birer ‘Hıristiyan savaşçısı’ olarak yetiştirildiği bir yaz kampı, ABD’yi ayağa kaldırdı. ‘Kids on Fire’ adlı kampta çocuklar oyun oynamak ve yüzmek yerine, İsa adına savaşmayı öğreniyor.

  Amerika’da yayınlanan ’Jesus Camp’(İsa’nın Kampı) adlı bir belgesel olay yarattı. Kuzey Dakota’daki bir yaz kampını tanıtan belgeselde, yaşları 7 ile 13 arasında değişen 30 çocuğun Hıristiyan savaşçısı olarak yetiştirilmesi anlatılıyor. Evangelist aileleri tarafından kampa gönderilen çocuklar güne sabah duasıyla başlıyor. Daha sonra İncil eğitimi alıyorlar. Kendilerini Hz. İsa’nın birer askeri olarak gören çocuklar, ayin sırasında ağlıyor ve affedilmek için Tanrı’ya yalvarıyor. Daha sonra da askeri eğitim alıyor.
  FİLİSTİNLİLER GİBİ OLUN
  Bu sırada kampın lideri Papaz Becky Fischer çocuklara, “Bu bir savaş. Hükümetteki düşmanlarımızı yerle bir edeceğiz. Hazır mısınız” diye bağırıyor. Çocuklar hep bir ağızdan, “Evet” diye yanıtlıyor. Fischer, sonra da “İslam’a olan bağlılıkları için hayatlarını feda edenler gibi olun. İncil ve İsa için hayatınızı vermeye hazırlanın. Onlar nasıl İsrail’de Filistin’de, Pakistan’da radikal bir şekilde hayatları pahasına savaşıyorsa siz de bunun için kendinizi hazırlayın” diye bağırıyor.

  KİTAPLAR ŞEYTANI
  Kampa gelen çocuklardan biri içinde şeytani şeyler olduğu için kitap okumadığını söylerken, bir diğeri “Burada birer savaşçı gibi eğitiliyoruz, ama bu eğlenceli yoldan yapılıyor” diye konuşuyor. Amaçlarının Amerika’da yeniden Hıristiyanların hakim olmasını sağlamak olduğunu söyleyen Papaz Fischer, “Burada ABD Hükümeti’ni, Parlamentosu’nu, yargısını yeniden şekillendirecek nesiller yetiştiriyoruz” diyor. Kamp ABD’yi ikiye böldü. Ilımlı Hıristiyanlar bu çocukların ileride birer politik militan olarak kullanılmasından endişe duyuyor. Muhafazakar Hıristiyanlar ise kampla ilgili belgeselin yayınlanması sayesinde mesajlarının daha geniş kitlelere ulaşacağı umudunda.


  Alıntı.


  "Bizim ülkemizde çocuklara öğretilen dinden şikayetçiyiz. Dünya neler yapıyor.Bizlerde dini saptırmadan öğretsek dinimize sahip çıksak."

  GÜLPARE

  Bookmark and Share


  Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
  bulenty 08.04.2007 12:00:38 tarihinde cevaplandı...

  Cinsiyet: Erkek
  Üyelik Tarihi: 27.05.2006
  Şehir: İstanbul
  Yaş: 43
  Mesaj Sayısı: 123
  militarist bir zihniyet, İnşallah büyüdüklerinde akılları başlarına gelir gerçi şu an büyüklerinin aklı sadece kaos oluşturmakta ve mazlum halklara efendilik taslamaktaya neysee...
   
  Seyyahamca.com - Seyahat Portalınız

  Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

  İstatistikler R E K L A M

  Kategoriler : 10, Forumlar : 76
  Konular : 2208, Yorumlar : 8048
  Toplam Üye : 11914
  Son Üyemiz : memoweb