Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
  • Forum Kuralları
  • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
    Forumda Arama Yap:
    Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
    nullsix(7), , , ,
    Ana Sayfa » Genel » İtiraflar » Degisen cok sey var...

gülpare 15.12.2010 09:47:54 tarihinde soruldu...

42 senedir degisen cok sey var...Oturdugun ev degisiyor,tanidigin insanlar...15 sene once tanidigin birini oyle siliyorsun ki hafizandan yanindan yuruyup gecse hatirlayamiyor sadece "ben bunu bir yerden taniyorum ama nerden" diyorsun... Aliskanliklarin degisiyor,nefes almaya devam ettigin sehirler degisiyor,arkadaslarin degisiyor, hatta zamani geliyor dostundan vazgeciyorsun...Aska bakisin degisiyor,beklentilerin,aski yasayis seklin degisiyor,askin degisiyor,hissettigin aci degisiyor,yas tutuyorsun,tuttugun yas degisiyor...

Zaman geciyor...zamanla yarisin degisiyor...bir mucadeleye giriyorsun,verdigin mucadelenin boyutu bile degisiyor...

Isin degisiyor,oturdugun masa,is arkadaslarin,duzenin degisiyor... Sabah kalktigin saat,giyim tarzin,evden cikis saatin degisiyor...

Ailenle iliskin,iletisimin degisiyor... Seni koruyup kollayan anne ve babani sen koruyup kollamaya basliyorsun... Onlar cocuk,sen yeri geliyor anne,yeri geliyor baba oluyorsun...

Inaniyorsan eger her gun okudugun burcunun yorumu bile degisiyor... Yeri geliyor gulup geciyor,yeri geliyor endiseleniyor,yeri geliyor bir umuttur yasamak diyorsun...

Cesaret kavramin degisiyor... Eskiden herkesin onune atlayan SEN artik bir adim geride duruyorsun... Gozlerine bakmanin bile sana tum acilari unutturdugu birine karsi tum gercek ve saf duygularini bir cirpida dile getirirken,simdi urkuyor,korkuyor,uykusuz geceler geciriyorsun...

Korkularin degisiyor sonra...eskiden gok gurlediginde kacacak delik arayan SEN simdi insanlardan korkuyorsun...yanlis anlasilmaktan,kendini ifade edememekten,kirmaktan,kirilmaktan korkuyorsun... Olmekten korkuyorsun...sevdiklerini bir daha gorememekten,nereye gidecegini,orda neler olacagini bilememekten korkuyorsun...

En cok da dunden bugune degismeyen tek gercekten:YALNIZLIKTAN korkuyorsun! Dunyaya gozunu actigin andan yumuncaya kadar ki seni kusatan tek gercekten...seni saran,yeri geldiginde kanatlari altina alan,yeri geldiginde inatla bas ucundaki cekmeceye kilitledigin,kalabalıklarin icindeyken kulagina ismini fisildayan, deniz kenarinda oturup en son noktaya baktiginda seninle konusan,sevdigin insanin kollarinda uyurken seni durtmekten keyif alan, seninle her bilek guresi yaptiginda boncuk boncuk terlemene neden olup her seferinde seni maglup eden yalnizligindan...

Kelimelerim eksik,cumlelerim dusuk...bendeki tum hircinliga,tum asilige,tum kiskancliklara,tum yetersizliklere,tum agresiflige,tum edepsizliklere,tum hassasligima ve alinganligima ragmen... Bu yazi tum yalnizligimla kaybettigim arkadasliklara,icim aciyarak ya da tek kalemde uzerini cizdigim dostlarima,yitirdigim asklara,cesaret edip de kendimi ifade edemedigim tum hayatimdaki insanlara,icimde buyuttugum tum umutlarimla gelmesini hala bekledigim o "adama" ve ben buyudum,sevaplarimla gunahlarimla ben boyleyim ve sizi cok seviyorum demeye hic cesaret edemedigim canlarima: aileme adanmistir... Kabul buyurun...

Bookmark and Share

Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
    HediyeniSec 05.07.2011 14:11:01 tarihinde cevaplandı...
    Ne kadar içten ve hepimizden bir parça taşıyarak yazılmış bir yazı.. Her geçen yıl değişerek ilerleyen hayat, benliğimizi de yanına alarak değişiyor.. Yaşanmışlıklar cesaretleri, korkulara çeviriyor.. Ama en büyük korkular bile, böyle cesaretli bir yazının kaleme alınmasına mani olamıyor.....

hediye, kurumsal promosyon, hediyelik eşya

Seyyahamca.com - Seyahat Portalınız

Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

İstatistikler R E K L A M

Kategoriler : 10, Forumlar : 76
    Konular : 1968, Yorumlar : 8046
    Toplam Üye : 11889
    Son Üyemiz : web100