Kullanıcı Adı: Şifre:
Duyurular
 • Forum Kuralları
 • Forumda uyulması gerekli olan kurallar! Tüm üyelerimizin okuması gereklidir.

  Eklenen Mesajları Güne Göre Göster:
  Forumda Arama Yap:
  Bu hafta forumun en aktif üyeleri:
  seri66(7), nullsix(5), , ,
  Ana Sayfa » Turizm Rehberi » A-D » Şifalı Termal Suları, 3.000 Yıllık Tarih ve Harika Aktiviteler
   
  frigvadisigonulluleri 06.03.2018 15:52:01 tarihinde soruldu...
  Cinsiyet: -
  Üyelik Tarihi: 06.03.2018
  Şehir: -
  Mesaj Sayısı: 1
  Termal turizmiyle yıllardır şifa arayanların merkezi olan Afyonkarahisar’ın İhsaniye İlçesi 3.000 yıllık tarihini gün yüzüne çıkarıyor.
  İhsaniye Kaymakamlığı tarafından başlatılan ‘’Frig Vadisi Turizm Geliştirme Projesi’’ kapsamında yapılacak olan çalışmalarla İhsaniye Turizm’in yeni merkezi olmaya aday.
  3.000 yıllık keşfedilmeyi bekleyen Frig Vadisi Afyonkarahisar, Eskişehir ve Kütahya illerinin sınırları içerisinde çok geniş bir alana yayılmış. Ancak İhsaniye’nin burada ayrı bir yeri var. Birçok önemli Frig eseri İhsaniye sınırları içerisinde bulunuyor.
  Türkiye turizmine değer katacak olan bu eserleri tanıtmak amacıyla başlatılan ‘’Frig Vadisi Turizm Geliştirme Projesi’’ kapsamında farklı noktalara 3 adet turizm ofisi kuruldu. Turizm ofisleri vadiye gelen turistlerin her türlü ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip.
  Bu ofislerden ATV kiralayarak quad safari yapabilir, dağ bisikletleriyle tarihin içerisinde gizemli bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Dilerseniz faytonlar ile unutulmaz bir gezi yapabilirsiniz.
  Aktivitelerin ön planda olacağı projede tarihi ve doğal güzellikleri içerisinde barındıran Emre Gölünde deniz bisikleti ve kano kiralayabilirsiniz.
  Edinilen bilgiye göre gelen turistleri bekleyen sürprizler bunlarla sınırlı değil. Proje kapsamında yapımı devam eden ‘’Frig Teknesi’’ Türkiye’de bir ilk. 3.000 yıllık motiflerle hazırlattırılan tekne ile tarihi Emre Gölünde bir ilki yaşayacak ve mükemmel bir tekne gezisi yapacaksınız.
  Devamlı geliştirilecek proje ile İhsaniye Türkiye’nin yeni turizm merkezi olmaya aday.


  Bookmark and Share


  Cevapları Sondan Başa Doğru Sırala Cevapları Baştan Sona Doğru Sırala
  Seyyahamca.com - Seyahat Portalınız

  Bu konuya yorum eklemek için üye olmalı ve/veya üye girişi yapmış olmalısınız!

  İstatistikler R E K L A M

  Kategoriler : 10, Forumlar : 76
  Konular : 2208, Yorumlar : 8048
  Toplam Üye : 11914
  Son Üyemiz : memoweb